Cibona zabilježila i drugi poraz u Eurocupu

Tekst:: A.P. 11/15/2012 11:08

U drugom kolu Eurokupa, na gostovanju u njemačkom Ulmu, Cibona je poražena od boljeg domaćina 83:68 (50:34). Nakon dobrog otvaranja i vodstva od +5 Cibona je nakon deset minuta igre ipak ostala na -9 (28:19). Ratiopharm Ulm do poluvremena je ostvario veliku prednost od 16 poena (50:34).

U nastavku su Cibosi agresivnijom obranom i trima tricama prvo smanjili zaostatak na 54:43, a onda su nastavili u tom tonu i pred kraj treće četvrtine došli na samo -8 (60:52). Ipak, propušteno je nekoliko prilika i na kraju treće dionice bilo je 66:52. U početku zadnje četvrtine Cibona je sustizala domaćine no na tome je ostalo. Cibosi će pobjedu u Eurokupu morati tražiti u sljedećem susretu trećeg kola protiv Choleta.

– Htjeli smo spriječiti brzu igru domaćina no nismo uspjeli u prvom djelu. Fizički su jači i to se vidi po šutu za dva poena gdje su oni imali puno laganih polaganja. Drugo poluvrijeme smo odigrali puno bolje te došli do osam poena razlike kada smo glupo izgubili loptu i priliku da se skroz vratimo u utakmicu – nakon utakmice je rekao trener VUkova Veljko Mršić.

Vukove je predvodio Strawberry s 18 postignutih poena i 7 skokova. Davor Kus postigao je 14 poena uz 2 skok i 2 asistencije, a Andrija Žižić 13 koševa uz 2 skoka i asist. Za domaćine je Schwethelm postigao 22 poena uz 3 skoka i 2 asistencije, a Watts 17 poena uz 7 skokova.

Cibose sada čeka još jedno vruće gostovanje. U devetom kolu ABA Lige, u subotu 17. studenog u 16:30, na redu je utakmica protiv Splita.