Cedevita svladala Vrijednosnice Osijek i prošla s 2-0 u polufinale doigravanja

Press materijal

U drugoj utakmici četvrtfinalne serije doigravanja HT Premijer lige Cedevita je u gostima svladala Vrijednosnice Osijek 89:62. Momčad Jure Zdovca tako je seriju okončala s 2-0 i plasirala se u polufinale, gdje će igrati protiv pobjednika iz serije Split – Šibenik.

– Moram reći da, možda će se netko smijati, ali meni ovo nisu bile nimalo lake utakmice. U prvoj utakmici smo se mučili tri četvrtine. Znači, imaju neku kvalitetu i stvarno smo morali dati sve od sebe da bi ih slomili. Čestitam momcima na polufinalu. To se od nas očekuje. Nije lako igrati takve utakmice jer ih moraš igrati, a glavom si već dalje i zbog toga smo mi treneri još više nervozni. Očekujemo sljedećeg suparnika, Split ili Šibenik, koji su možda još neki nivo više od Osijeka i idemo dalje poručio je nakon pobjede trener Cedevite Jure Zdovc.

Poslije trice Ariana Došena domaćini su u šestoj minuti vodili 16:13, no Cedevita je prvu četvrtinu završila serijom 11-3 i nakon 10 minuta Zagrepčani su imali prednost 24:19. U prvoj polovici druge dionice Osječani su se ponovo držali solidno i u 14. minuti bili su na zaostatku 26:31, no Cedevita je potom opet dodala gas. Džanan Musa, Nik Slavica i Damir Markota zabili su po dva poena, a Will Cherry ubacio je jednu tricu u 9-0 seriji kojom su aktualni prvaci Hrvatske na 4:51 min. do kraja poluvremena poveli 40:26.

Nakon 20 minuta igre rezultat je bio 49:36 za Cedevitu, koju je s devet poena, sedam skokova i četiri asistencije u prvom poluvremenu predvodio centar Andrija Stipanović.

U nastavku za Zagrepčane nije bilo problema. Musa, Stipanović, Filip Krušlin i Ivan Ramljak napravili su seriju 9-0, kojom je Cedevita povela 62:42, a treća četvrtina završena je naposljetku s vodstvom gostiju 74:45.

U dresu pobjednika Musa je upisao 15 poena, pet skokova i pet asistencija, Stipanović je ubilježio 13 poena, osam skokova i četiri asistencije, Markota 12 poena, tri skoka i dvije asistencije, Cherry 11 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Krušlin 10 poena, tri skoka i tri asistencije.

Povratnik Arapović i danas je dobio minutažu. Za 15:43 min. upisao je dva poena, četiri skoka i jednu asistenciju.

Na strani domaćina Došen je upisao 12 poena, šest skokova i tri asistencije, a po 10 poena zabili su Aljoša Šarac (3 skoka i 9 asistencija) te Jimmie Lee Taylor (3 skoka).