Atletski klub Agram je najbolji klub u 2018.

Značajan pad u broju osvojenih bodova zabilježila je Slavonija-Žito (-8.156), a slijede ga Mladost (-5.974) i ASK (-5.532,5)

Ilustracija

AK Agram najbolji je atletski klub u 2018. godini u Hrvatskoj temeljem Pravilnika o bodovanju uspješnosti klubova kroz 10 različitih kriterija. Peti je to naslov za ovaj klub u 11 sezona i četvrti zaredom od kada se klubovi boduju na ovaj način.

Osvojivši ukupno rekordnih 221.206,5 bodova, AK Agram pretekao je za više od 100.000 bodova drugoplasirani AK Dinamo-Zrinjevac koji je osvojio 118.978 bodova.

To je u apsolutnom iznosu najveća razlika koju je u proteklih 11 sezona pobjednički klub ostvario u odnosu na drugoplasirani.

Treće mjesto pripalo je AK Zagreb koji je osvojio ukupno 84.515 bodova. Tako se AK Zagreb vratio među prva tri kluba nakon 3 godine.
Nakon ova tri kluba slijede ASK, Mladost, Slavonija-Žito, Kvarner, Sloboda, Sljeme, Svetice itd.

Press materijal

AK Agram bio je najbolji u čak 7 od 10 kriterija – plasmani na međunarodnim natjecanjima od 4. do 16. mjesta, nastupi na međunarodnim natjecanjima, rekordi, medalje na pojedinačnim prvenstvima Hrvatske, ekipna prvenstva, kupovima i organizacija natjecanja.

Od vodećih klubova, najveći napredak u odnosu na prethodnu godinu napravio je Agram koji je osvojio 30.456 bodova više, a slijede ga Sljeme (+12.369) i Zagreb (+10.845,5). Značajan pad u broju osvojenih bodova zabilježila je Slavonija-Žito (-8.156), a slijede ga Mladost (-5.974) i ASK (-5.532,5).

Ukupno su bodovana 92 kluba što je najviše do sada i za čak 30 klubova više nego 2009. godine kada ih je bilo 62.