4. HNL: Dubrava porazila Radnik, Ištvanić odstupio

Autor i foto:: Vedran Tolić 5/11/2010 8:43

Derbi kola odigrao se u Dubravi, gdje je istoimeni domaćin u svim segmentima nadigrao prvoplasirani Radnika. Domaći napadači izbijali su u odlične prigode za postizanje pogotka, ali se efikasnost ponovno pokazala ‘rak ranom’ nogometaša trenera Velimira Zembera.

Nastavak je susreta ponudio gotovo jednaku sliku – dominaciju Dubrave. Sudac Gulin u par navrata očigledno je urgirao za Radnik, te nije dosudio dvije ruke unutar gostujućeg šesnaesterca.

No, u sudačkoj nadoknadi sve se vratilo pogotkom Ročića za vrijednu pobjedu. Što se tiče Sesvečana, stanje postaje zabrinjavajuće. Igrački kadar je neprepoznatljiv u odnosu na igre iz prvog prvenstvenog dijela, a sada je stigla i briga na trenerskoj klupi.

Nakon poraza od Dubrave, trener Radnika Slavko Ištvanić podnio je ostavku. Tako je nakon tri godine provedene u klubu prekinuta suradnja. Iako su šljakeri siguran prvak i putnik u 3. HNL, trener Ištvanić nakon tri poraza u nizu odlučio je odstupiti s klupe.

Do kraja prvenstva će ekipu voditi dosadašnji pomoćnik Darko Jozinović i Vladimir Petrović. Ime nasljednika bit će poznato nakon što se vodstvo Radnika konzultira s Dinamom, hrvatskim prvakom i budućim partnerom.

Sudac Tuđa oštetio Tekstilac

-.-Vedran Tolić-.- Marko Baron (Tekstilac) pokušava uzeti loptuOdličan susret mogao se gledati na Ravnicama. Iako je kiša neumoljiva padala tijekom cijelog susreta, oba sastava pružila su kvalitetnu igru. Prvi su gosti zaprijetili u 4. minuti kada je Duspara izveo slobodni udarac na 18 metara i lijepo pucao, ali je vratar Kuna izašao kao pobjednik.

U 17. minuti Ciglar je zamijenjen, nakon što se poskliznuo i nespretno pao na pod, a prve prognoze nisu dobre. U 36. minuti Rašić je izbio oči u oči s vratarom Kunom, ali je njegov završni udarac pogodio desnu vratnicu. Vratnicu je pogodio i Baron pred kraj poluvremena.

Nastavak susreta ponudio je dva pogotka, po jedan na svakoj strani. Tekstilac je stvarao prilike, ali vrlo raspoloženi vratar Huskić nije dopustio promjenu rezultata. U 68. minuti Tabaković je probio po desnoj strani i uputio izvanrednu loptu na 8 metara, a tamo se najbolje snašao Baron koji je udarcem glavom prebacio vratara. Igra Tekstilca nakon pogotka je bila u ‘nižoj brzini’.

Baš kada se mislio da će s nova tri boda Tekstilac otići slaveći prema svlačionicama, dogodio se šok. U 90. minuti do tada solidan sudac Tuđa dosudio je slobodni udarac na 16 metara.

Izvođenja se primio Malečić i lijepo je pogodio loptu i praktički svladao vratara Kunu, ali se na gol-liniji spriječio Trampus koji je udarcem glavom loptu poslao od gredu.

U nastavku se lopta odbila na 5 metara, a tamo je Rašić s obje ruke primio Legca i napravio očit prekršaj, te poentirao glavom za izjednačenje. U redovima Tekstilca ogorčeni su na suđenje posljednjih par susreta.

-.-Vedran Tolić-.-Tekstilac Ravnice vs. PonikveNogometaši Ponikvi nakon susrete najviše su bili zahvalni raspoloženom vrataru Huskiću, a svi zajedno pjesmom su proslavili osvajanje boda.

Trnje bez poteškoća prošlo kroz Ogulin

Na igralištu Kustošije je Sloga bez većih poteškoća uknjižila tri boda protiv INKOP-a. Za iznenađenje se pobrinuo Schiedel, koji je na domaćem terenu slavio nad ZET-om.

Domaćinu je pobjeda bila potrebna u borbi za opstanak, a igrači gostujućeg stratega Ivana Lušića ponovno su razočarali. Očito zagorski klubovi nisu po mjeri tramvajcima.

Kroz Ogulin je Trnje prošlo bez većih poteškoća. Dvama pogocima Vučkovića nogometaši trenera Borisa Perkovića stigli su do vodstva i već u prvom poluvremenu odlučili pobjednika. Trnje je pobjedom zadržalo drugu poziciju i povećalo bodovnu prednost u odnosu na konkurente. Trešnjevka je na teškom gostovanju kod Tondacha uspjela osvojiti bod.

POGLEDAJTE FOTOGALERIJU SUSRETA TEKSTILCA I PONIKVI

Rezultati 4. HNL, podskupina ”A”, 25. kolo:

Dubrava – Radnik Legea 1:0, Zagorec – Ogulin 3:0, Sloga Gredelj – INKOP 5:2, Schiedel – ZET 2:0, Tekstilac Ravnice – Ponikve 1:1, Mladost Zabok – Ilovac 1:2, Tondach – Trešnjevka 1:1, Dobra – Trnje 1:3.